Jesteś tutaj:

XX Powiatowa Spartakiada z niepełnosprawnościami

Dnia 2 lipca 2022 roku, 18-tu naszych walecznych podopiecznych z opiekunami, p. Kasią, p. Agnieszką i p. Gerardem wyruszyło busem spod Zameczka do Rusinowic, by tam wziąć udział w XX Powiatowej Spartakiadzie z niepełnosprawnościami.
Z duchem sportowej rywalizacji i w sportowych stronach stanęli w szranki z innymi osobami niepełnosprawnymi z całej Polski. Uroczystość rozpoczęto o godz. 10tej, uroczystą mszą świętą w siedzibie Ośrodka Rehabilitacyjnego pw. św. Rafała Archanioła. Tuż po mszy odbył się równie uroczysty pochód/przemarsz wszystkich biorących udział w rusinowickiej Spartakiadzie, z wójtem gminy Koszęcin, Zbigniewem Seniów i komendantem PSP w Lublińcu, p. Januszem Bulą, na czele.
Kolejnym etapem Spartakiady było podzielenie uczestników na grupy ( naszym podopiecznym przypadła grupa „porzeczkowa” i „jagodowa”) oraz udział w wyznaczonych konkurencjach ( konkurencja leśników, policji, strażaków, wojska, straży ochrony kolei, slalom z unikami, przelewanie wody durszlakiem, mega puzzle, kurs pierwszej pomocy, konkurs z mini piłeczką w koszu, łowienie ryb, rzut do celu). Kiedy zawody dobiegły końca podopiecznych poczęstowano specjalnie przygotowanym na tę okazję, posiłkiem regeneracyjnym, a zaraz po, w trakcie oczekiwania na ogłoszenie wyników, odbył się koncert zespołu „Boronowianie”.
Naszym podopiecznym do samego końca towarzyszył duch walki, świetny humor i dobre nastawienie. Imprezę zakończono uroczystym wręczeniem pucharu, medali, dyplomów i indywidualnych nagród. Wszyscy choć mocno zmęczeni z niecierpliwością chcieli jak najszybciej wracać do Zameczka, by na miejscu podzielić się z innymi mieszkańcami i opiekunami dobrymi wrażeniami z dzisiejszej sportowej imprezy i zdobytym I miejscem! Ogromne brawa i gratulacje dla naszych wspaniałych podopiecznych!!!

 

Do góry

seo