Jesteś tutaj:

Spartakiada 2023

Z tą miejscowością kojarzy się nam przede wszystkim „SPARTAKIADA”. I tym roku (2023) nie mogło nas tam zabraknąć. Czternastu naszych podopiecznych ( w tym także na wózkach) wraz z opiekunami pojawiło się wczesnym rankiem w siedzibie Ośrodka Rehabilitacyjnego pw. św Rafała Archanioła. Dzień rywalizacji rozpoczął się od podziału na grupy i aromatycznej kawy. Warto dodać, że w tym roku spartakiada odbywała się pod hasłem „Dziki Zachód”. Zameczkowa drużyna występowała pod nazwą „Kamienne Twarze”. Wydarzenie rozpoczęło się mszą świętą, a po niej odbył się uroczysty pochód i symboliczne zapalenie olimpijskiego znicza. Za muzyczną oprawę odpowiadała Orkiestra Dęta, która dopełniała całości. Po uroczystym ślubowaniu nadszedł czas na udział w zawodach. Dla naszej drużyny zostały przygotowane ciekawe konkurencje tj.: strzelanie z łuku, szermierka, przekładanie ziemniaków, tor przeszkód oraz konkurencje przygotowane przez strażaków i straż ochrony kolei.

Trzeba przyznać, że tegoroczne rozgrywki przypadły wszystkim uczestnikom do gustu, a najbardziej strzelanie z łuku i jazda drewnianym koniu na torze przeszkód.

Każda drużyna walczyła o punkty w wyznaczonych dyscyplinach. Zameczkowa ekipa pokazała świetnie współzawodnictwo i niespotykaną integrację zespołową. Po wyczerpujących zmaganiach wszyscy udali się na ciepły posiłek, kawę, ciasto i lody. I w końcu przyszedł czas na finał. Wszyscy uczestnicy Spartakiady, w tym także nasi podopieczni otrzymali pamiątkowe medale, dyplomy i puchar. Nasi mieszkańcy wyczerpani, ale szczęśliwi wrócili do Zameczka, a tam czekali już na nich inni mieszkańcy i opiekunowie, z gratulacjami. Ten dzień można zaliczyć do niezwykle udanych. My jesteśmy dumni z naszych mieszkańców, a organizatorom „Spartakiady” gratulujemy wspaniałej imprezy. Czekamy już na kolejną edycję.

Dodamy tylko, widzimy się za rok!

Do góry

seo