Jesteś tutaj:

II Zespół Opiekuńczo-Terapeutyczny

Duże przestronne pokoje, łazienki przystosowane specjalnie dla potrzeb mieszkańców oraz mnóstwo przestrzeni wskazuje na to, iż na pierwszym piętrze Domu Pomocy Społecznej „Zameczek” mieszkają osoby niepełnosprawne ruchowo, poruszające się na wózkach inwalidzkich. Obecnie II Zespół Opiekuńczo-Terapeutyczny zamieszkuje 17 mieszkańców głównie z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu znacznym i głębokim. Jest to głównie młodzież od 17 roku życia oraz osoby dorosłe.

Mieszkańcy mają do dyspozycji

  • Salę Doświadczania Świat
  • Aneks Kuchenny

W kulminacyjnym miejscu II ZOT znajduje się przestronna sala parkietowa przeznaczona do zabaw z mieszkańcami. Sala wyposażona została w materace oraz podstawowe materiały dydaktyczne. Okazyjnie sala ta pełni rolę sali widowiskowej. Natomiast na holu można zawsze wypić herbatkę, posłuchać radia, obejrzeć interesujący program lub wziąć udział w ciekawych zajęciach organizowanych przez personel zespołu.

W części sypialnej naszego zespołu znajduje się dyżurka pielęgniarska oraz gabinet lekarski, gdzie z fachowej pomocy korzystają mieszkańcy całego domu. W ramach pracy II Zespołu opiekuńczo-Terapeutycznego realizowany jest program BONA. Odpowiednio przygotowane i przedszkolne uczestniczki programu pomagają w świadczeniu usług opiekuńczo-terapeutycznych wobec najmłodszych naszych mieszkańców. Zespół pełni funkcję „dużej rodziny”, gdzie zawsze panuje miła i ciepła atmosfera.

Do góry

seo