Jesteś tutaj:

Marzanna 2023

„Marzanna… zimowa panna, w słomianej sukience rozpostarła ręce. W lęku drżąca cała, topić się nie chciała. Z rozwichrzonym włosem, ognie ją poniosą. Niechaj śnieg i mrozy wiośnie się ukorzą i porą radosną zawitaj nam wiosno!”

Z takim przesłaniem w sercach i na ustach, dnia 21 marca 2023 roku, nasi podopieczni wyruszyli poza budynek „Zameczka”, by na terenie przestrzeni leśnej Domu, pożegnać zimę i powitać Pierwszy Dzień Wiosny. Przygotowania do tego wydarzenia rozpoczęły się już parę dni wcześniej, kiedy to nasi mieszkańcy zbierali na terenie parku drobne patyczki na palenisko i pracowali nad wykonaniem symbolicznej Marzanny. Nie obyło się także bez kilku „wiosennych wierszyków” i wspólnego radosnego śpiewu. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście, wolontariusze z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Lublińcu z Paniami, z p. Anną Maciów, p. Beatą Stężałą, p. Alicją Chruściel i Panem Tomaszem Maniurą, na czele. Trzeba dodać, że Ci wspaniali wolontariusze wraz z p. Anną Maciów, cyklicznie odwiedzają podopiecznych Zameczka, służąc im pomocą, dobrym słowem i gestem. Oczywiście współpraca ta jest nieoceniona, za co bardzo mocno raz jeszcze dziękujemy. Wolontariusze również przynieśli ze sobą Marzannę. Po całej uroczystości wszyscy udali się na wspólny spacer, a po nim na wszystkich czekał ciepły posiłek w siedzibie Zameczka. Tuż przed posiłkiem odbyło się jeszcze spotkanie dyskotekowe na sali parkietowej, gdzie wspólnej integracji nie było końca, a nasi podopieczni dodatkowo otrzymali od wolontariuszy zrobione specjalnie na tę okazję pamiątkowe, medale!!!
Z pewnością w takiej atmosferze i w takim towarzystwie po długiej zimowej aurze łatwiej wyczekiwać i cieszyć się nadejściem pięknych kolorowych dni kalendarzowej Wiosny!!!

 

Do góry

seo